Sklad

X
Section image 18835ac145b54101817558d552675130


Piotr Maciak

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, bandleader. Gra na gitarze od 16-go roku życia. Na gitarze klasycznej uczył się grać u Romana Ziemlańskiego, zaś sztukę gry na gitarze elektrycznej i akustycznej, jak również komponowania i aranżacji opanował samodzielnie. W latach 80-tych założył swój pierwszy zespól rockowy, „CX”. Ok. roku 1985 rozpoczął współpracę z zespołem „Jacaranda”, składającym się z muzyków pochodzących z Madagaskaru. Zespół ten grał afro-jazz-rock. Wpływy tej muzyki do dzisiaj słychać w grze i kompozycjach Piotra. Kolejny etap to współpraca z Piotrem Sawickim, kompozytorem, wokalistą, skrzypkiem, pianistą. Na początku lat dziewięćdziesiątych, jako muzyk akompaniujący współpracował z wieloma artystami estradowymi, m.in. z Anną Chodakowską, Elżbietą Dmoch (2+1), Agnieszką Fatygą i Romanem Ziemlańskim. Z tym ostatnim Piotr współpracował tez jako aranżer i instrumentalista przy „Misterium o Bogu ukrytym”, programie opartym na tekstach poetyckich Jana Pawla II. Ważnym zdarzeniem było spotkanie i współpraca z Andrzejem Rejmanem, kompozytorem i pianistą. Razem nagrali m.in. płyty „Ciało i dusza” i „Galileo”. Skomponowali też szereg utworów dla potrzeb reklamy. Przy pracy nad płytą „Ciało i dusza” poznał Beatę Kossowska, znaną obecnie harmonijkarkę i wokalistkę. To spotkanie zaowocowało stworzeniem zespołu Le Blue, z którym odnieśli wiele spektakularnych sukcesów, pracując pod patronatem znanego wydawnictwa fonograficznego Selles Records. Pasmo międzynarodowych sukcesów rozpoczął koncert Beaty i Piotra na międzynarodowej konferencji FIPI, stowarzyszenia niezależnych wydawców fonograficznych w Brukseli… Ciąg dalszy biografii Piotra to już historia Le Blue.
Na co dzień Piotra można spotkać w Piaseczyńskim Domu Kultury, gdzie udziela lekcji gry na gitarze.

Daria Iwan

Absolwentka PWST we Wrocławiu na wydz. lalkarskim. Niepokorna aktorka z wielką pasją do śpiewania.
W dzieciństwie uczęszczała na zajęcia wokalno-taneczne do zespołu Fryga, z którym podróżowała na występy do Niemiec i Szwajcarii. Przez jakiś czas związana była również z Domem Kultury we Wrocławiu, tam uczęszczała na zajęcia wokalne, teatralne i nauki gry na gitarze. Swoją pasję postanowiła rozwijać zdając na wydział lalkarski do PWST we Wrocławiu. Po skończeniu studiów związana była z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora ,Teatrem NoD w Pradze oraz Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu. W kwietniu 2011  dołączyła do zespołu Le Blue, z którym pracuje nad autorskim projektem muzycznym, pisze teksty i współkomponuje. 

Krzysztof Jaworski

Prawdopodobnie największy basista w Polsce
Ukończył Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Warszawie, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
*Oprócz edukacji muzycznej Krzysztof ma za sobą jeden semestr studiów na wydziale Geodezji.
Na swojej zawodowej ścieżce miał okazję współpracować między innymi z Kasią Kowalską, Patrycją Markowską, Magdą Femme, Sylwią Wiśniewską, Justyną Steczkowską, Marysią Sadowską oraz zespołami "Spotlight", "Seba", "AnDreo&Karina". Aktualnie koncertuje z zespołem CHEMIA.
*Poza tym uprawia czynnie sport – szachy i jest kibicem warszawskiej Legii. Ma też koteczka Beżusia:)

Michał Wojnarski

Uczeń PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie trąbki oraz wydziału jazzu w klasie perkusji w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Absolwent LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie. Od 2007 r. uczęszczał na zajęcia perkusji w ognisku muzycznym działającym przy Centrum Kultury w Piasecznie (tam poznał Piotra). Najpierw perkusista a teraz trębacz Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. Jak sam twierdzi ,,granie to choroba genetyczna w jego rodzinie''.

Żyje niewiele dłużej odLe Blue, z którym rozpoczął współpracę w czerwcu 2012 roku. Poza sceną można zobaczyć go za barem piaseczyńskiego 8Ball club gdzie co miesiąc organizuje jam session. Na drodze rozpoznać go można bo dużym białym samochodzie, który ze stoickim spokojem odpala na każdych światłach.. - ,,Jeździ?! - Jeździ..''

 

Historia

X
Section image b9bc956b41754ef2b2a1f1346cd15ea4

Historia Le Blue

Zespół został założony w roku 1996 przez Piotra Maciaka (gitary elektryczna, akustyczna i klasyczna, aranżacje, lider zespołu) i Beatę Kossowską (harmonijka ustna i śpiew). Ten duet przez wiele lat stanowił trzon grupy. Współbrzmienie gitary oraz harmonijki nadawało swoisty charakter muzyce Le Blue. Zespół w specyficzny sposób łączył w swoim repertuarze rock, jazz i blues z polską muzyką ludową tworząc niepowtarzalny styl.
Na przestrzeni swojego istnienia Le Blue współpracowało z wieloma wspaniałymi muzykami: Artur Lipiński, Andrzej Rejman, Jacek Szafraniec, Artur Chaber, Mariusz Chibowski, Witold Cisło, Krystian Majderdrut, Marcin „Piroman” Romanowski, Paweł Markiewicz, Krzysztof Jaworski, Dorota Kucharska, Joanna Zielecka, Magdalena Wieczorek - Duchewicz. Ważną postacią, mecenasem i przyjacielem zespołu, któremu Le Blue zawdzięcza swój sukces jest wydawca i manager Tomasz Bielski (FreeMusic Agency, autor tekstów, założyciel legendarnych zespołów - „Grupy Bluesowej Stodola” i „GRAMINE”).
Pierwszą płytę LeBlue „LeBlue”, wydało Selles Records już w roku 1997, w większości złożyły się na nią kompozycje Piotra Maciaka i Andrzeja Rejmana. Jednak prawdziwe sukcesy zespołu rozpoczęły się dopiero w roku 2000, od występu na Zjeździe Niezależnej Fonografii w Brukseli (Belgia). Co zaowocowało kolejnymi zaproszeniami na Millenium Harmonica Festival w Bouremouth, Wielka Brytania, gdzie Beata Kossowska została wyróżniona nagrodą specjalna jury. Zespół wziął również udział w koncercie galowym, obok gwiazd tej miary co legendarny Larry Adler. Dzięki temu Le Blue otrzymało kolejne zaproszenia, już w charakterze „Gwiazdy” na festiwale HARMO’Liege w Belgii (październik 2000) i Le Festival International de Harmonica w Romorantin we Francji, gdzie zespół wystąpił obok Jean Jacques Milteau (Francja) i Claude Garden (Canada). W roku 2002 ukazała się druga płyta Le Blue, zatytułowana „The Farm – Zagroda” została wydana w przez HHO Ltd z Londynu. Jej premiera miała miejsce na targach MIDEM2002 w Cannes, Francja. Zespół ma na swoim koncie udział w wielu festiwalach, targach muzycznych, koncertował w całej Europie, m.in. w Niemczech, na Sardynii, w Holandii (wspólne koncerty z legendarnym Golden Earrings czy z Hans Dulfer Band), Francji, Słowacji, na Węgrzech, w Rosji, w Belgii. Wśród ważniejszych festiwali trzeba wymienić: World Harmonica Festival 2005 i Blues Factory organizowane przez firmę HOHNER w Trossingen, Niemcy, MusicFest 2004 w Moskwie, Festival d’Harmonica w Condat sur Vienne, Francja; Berlin Bluesfestival i Potsdam Bluesfestival 2005. W roku 2006 LeBlue uczestniczyło w największym na świecie konkursie zespołów blues, blues-rockowych i soul-blues’owych – International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA, gdzie zostało bardzo ciepło przyjęte. Zaraz po tym festiwalu zespół został zaproszony na kolejny, prestiżowy festiwal „Blues sur Seine” we Francji (listopad 2006).
 W styczniu 2007 z zespołu odeszła Beata Kossowska. Mimo to zespół kontynuował działalność artystyczną nawiązując współpracę z Dorotą Kucharską (śpiew) oraz Joanną Zielecką (flet poprzeczny) i koncertując w polskich klubach m.in. „Muzyczna Owczarnia”, Tygmont. Jednak ten skład nie okazał się być ostatecznym. W międzyczasie w składzie zespołu nastąpiło jeszcze kilka zmian. W październiku 2008 do zespołu dołączyła nowa wokalistka i autorka tekstów Magdalena Wieczorek - Duchewicz. Szybko okazało się, że jej osobowość sceniczna oraz zmysł improwizacyjny doskonale korespondują z dotychczasowym brzmieniem Le Blue, nadając mu nowy wymiar. Magdalena nagrała z Le Blue płytę "Mozaika", która została wydana w 2009 roku. Do końca 2010 zaśpiewała z zespołem kilkanaście koncertów. 

W marcu 2011 zdecydowała się odejść z Le Blue by pracować nad własnym projektem. W kwietniu  2011 r. współpracę z zespołem rozpoczęła Daria Iwan, a rok później szeregi zasilił Michał Wojnarski, co zaowocowało całkowicie nowym repertuarem z pogranicza funku i rocka, jak i melodyjnymi balladami. Zespół, w nowym składzie, przymierza się do nagrania kolejnej płyty.

 Aktualny skład zespołu : Piotr Maciak – gitary, bandleader, kompozytor i aranżer; Daria Iwan – śpiew; Krzysztof Jaworski – gitara basowa; Michał Wojnarski – perkusja.

 

Newsy i koncerty

X
Ew0yyb9jqakhuveru5se plakat fryderyk

Po długiej przerwie wracamy do koncertów! Zaczynamy tradycyjnie od kawiarni Fryderyk w Przystanku Kultura w Piasecznie. Bądźcie z nami! Zapraszamy.

Kontakt

X

Warszawa, Poland

Organizacja koncertów, wynajęcie zespołu:

Piotr Maciak- band leader 607 570 976

leblue@leblue.pl

leblue.pl

Wyślij do nas wiadomość!
What's + ?

Facebook

X

YouTube

X

SoundCloud

X

Share this site